17 Eylül 2014 Çarşamba

MUHİTTİN SELVİTOPU ADAY GÖSTERİLMESİ KARABAĞLARI RAHATLATTI

Muhittin Selvitopu aday gösterilmesi Karabağlar’ı rahatlattı yoksa chp'li büyük bir gurup eyleme hazırlanıyordu. Önce Sıtkı Kürüm aday gösterilmişti merkezden ardından yoğun tepki alan CHP merkezi Muhittin Selvitopu’nu Aday göstermek zorunda kaldı. İşte Muhittin Selvitopu biyografisi.

10 Şubat 2014 Pazartesi 09:35
MUHİTTİN SELVİTOPU ADAY GÖSTERİLMESİ KARABAĞLARI RAHATLATTI
Muhittin Selvitopu 1955 yılında Malatya’da doğdu. Üniversite öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği (Harita ve Kadastro Müh.) bölümünde tamamladı. Çalışma yaşamına 1980 yılında başlayan Selvitopu, 1984 yılında Büyükşehir Belediyelerinin kuruluşu sonrası, İzmir Konak Belediyesinde görevlendirildi. 2009 yılına kadar 
belediyenin çeşitli kademelerinde (Şeflik,Müdür Yrd, Müdürlük, Başkan Yardımcılığı, Başkan Danışmanlığı) çalıştı. 1995-96 yıllarında Konak Belediyesi ile birlikte Fethiye Belediyesine danışmanlığı, 2010 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığına, daha sonra, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığına, bilahare Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevden mart 2014 yerel seçimlerinde aday olmak üzere 29.11.2013 tarihinde istifa ederek ayrıldı.
Bu görevleri sırasında kente ve topluma dönük bir çok projede aktif olarak rol aldı.
Öğrencilik yıllarında demokratik ve özerk üniversite mücadelesinde İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Öğrenci Temsilcisi, memuriyeti sırasında meslek örgütü Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası'nın İzmir Şubesinin kuruluşunda kurucu üye olarak, 10 ve 11. (2006-2010) dönemlerinde İzmir Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli STK 'nın çalışmalarına aktif olarak katıldı. Yine çeşitli kurum ve kuruluşların düzenlediği Panel, Sempozyum, Kongre vs.'lere uzmanlık alanı olan İmar Uygulamaları, Kentsel Dönüşüm konularında yönetici, düzenleyici, konuşmacı ve izleyici olarak katıldı ve katılmaktadır. 
1992 yılından beri aktif siyasetle uğraşan Selvitopu dürüst, çalışkan ve yenilikçi belediyeciliği kendisine ilke edinmiştir. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner89
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV